DOÇ. DR. UĞUR ANIL BİNGÖL

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Doç. Dr. Uğur Anıl BİNGÖL, ilk, orta ve lise tahsilini Tekirdağ'da tamamlamıştır. Tekirdağ Anadolu Lisesi mezunudur. 2001 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden derece ile mezun olmuştur. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahiyi ana bilim dalında uzmanlık eğitimine başlamıştır. 

 

2004- 2005 yılları arasında; ABD'de ‘Christine M. Kleinert Institute’ el ve mikrocerrahi Enstitüsünde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. ‘University of Louisvile’ bağlı taze kadavra laboratuvarında Dr. Acland ile çalışma fırsatı bulmuştur. 

 

2007 yılında; ihtisasını tamamlayarak, plastik cerrahi uzmanı olmuştur. 

 

2007- 2008 yılları arasında;  GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tabip doktor olarak çalışmıştır. 

 

2008 - 2010 yılları arasında; Tokat'ta devlet hizmet yükümlülüğünü yerine getirmiştir. 

 

2010 yılından itibaren; Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 'Yardımcı Doçent' olarak çalışmaya başlamıştır.

 

2017 yılında 'Doçent' olmuştur. 

Üniversitede çalıştığı dönemde; estetik cerrahi, kanser sonrası meme onarımları, diyabetik ayak cerrahisi, alt ekstremite onarımları, el cerrahisi ve mikrocerrahi, baş boyun kanserleri, deri kanserleri yara ve yanıkların iyileştirilmesi ve bunlara bağlı deformitelerin düzeltilmesi ile ilgilenmiştir.

Doç. Dr. Uğur Anıl BİNGÖL; özellikle estetik meme cerrahisi, kanser sonrası meme onarımları, yüz estetiği, estetik burun cerrahisi, karın germe, liposakşın ve postbariatrik cerrahi konuları ile ilgilenmektedir. Özellikle botoks konusunda, doğal görünüm sağlayan teknikleri nedeniyle, yoğun olarak tercih edilmektedir.

Dr. BİNGÖL' ün uluslararası ve ulusal dergilerde ve kitaplarda yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi ve kitap bölümü bulunmaktadır. Her yıl bilimsel gelişmeleri takip etme adına bir çok ulusal ve uluslararası toplantıya katılmakta ve kongrelere bilimsel katkı sağlamaktadır. el ve mikrocerrahi alanında araştırmalar yapmıştır ve öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

 

Sahip Olduğu Sertifikasyonlardan Bazıları


2005  AO/ASIF Principles of  screw and plate fixation of fractures in the hand and wrist.  The Indiana Hand Center Indianapolis, Indiana  , USA


2005 AO/ASIF Principles of Operative Treatment of Craniomaxillofacial Trauma and         Reconstruction. Nashville, Tennessee , USA


2005 R. ACLAND Gözetiminde , Disseksiyon Çalışması ; Taze Doku Laboratuarı , Louisville Üniveristesi , Kentucky , A.B.D. 


2005 Mikrocerrahi Eğitimi  ;   Acland Microsurgery Lab - Kleinert  El ve Mikrocerrahi Ensitüsü  Louisville, Kentucky

2015 ileri mikrocerrahi eğitimi ‘Columbia University, N.Y. , A.B.D’ 

Doç. Dr. Uğur Anıl BİNGÖL

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Mesaj Gönder

Contact Us

E: info@istanbulplasticsurgery.com

T: +90 532 406 24 68

Yeditepe Üniversite Hastanesi

ATAŞEHİR, ISTANBUL,  TÜRKİYE