DOÇ. DR. UĞUR ANIL BİNGÖL

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Vücut Germe

Uyluk Kaldırma

Uyluk germe, uyluk bölgesinin iç tarafında ki deri bolluğunun ortadan kaldırılması işlemidir. Bu bölgedeki gevşeklik düzensizlik ve uylukların birbirine sürtünme problemini ortadan kaldırmak için yapılır.

 

Cilt fazlalığıve kötü cilt kalitesi sebebi ile liposakşına aday olamayan hastalar için uygundur.

 

Cerrahi

 

Belirgin yağlanma ve sarkma durumunda öncelikleliposakşın yapılmalıve sonrasında uyluk germe için6 aybeklenmelidir.

 

Bu işlem dikey ya da yatay ya da her ikisi de kullanılarak yapılabilir. Ancak nasıl kesilirse kesilsin önemli olan izin kasıkların iç tarafında kalması ve hasta ayakta durduğunda karşıdan bakan biri tarafından görülmemesidir.

 

Bu işlemler genel anestezi altında yaklaşık 2 saat süren işlemlerdir. Hastaya ameliyattan sonra özel bir korse giydirilmelidir. Hasta 72saat sonra kontrole geldiğinde uyluk bölgeleri kontrol edilir. Dikişler hepsi kendi kendine eriyen ve deri altı dikişler olduğundan dikiş alınması gereksizdir.

 

İlk 3 hafta hasta özel korseyi giyer.

 

6. haftadan sonra her türlü spor serbesttir. 

 

Uyluk germe ameliyatlarında her ne kadar ağrı olmasa da özellikle ilk 72 saat hastalardan yatarak dinlenmeleri istendiğinden, yatmaya bağlık bel ağrısı sıklıkla görülmektedir. Bu ameliyatlar doğru planlanmazsa vulvada ve vajinada şekil bozukluklarına neden olur. Bu durumdan kaçınmak için mümkün olduğunca vertikal iz tercih edilmelidir.

Dr. BİNÖL

Estetik

Popo Estetiği

Popo estetiğinde amaç poponun geriye doğru yüksek ve çıkık şekilde durmasıdır.

Popoyu şekillendirmek, beli inceltip çukurlaştırmak için yapılan işlemlerdir. Bu amaçla en sık yapılan işlem liposakşın ve yağ enjeksiyonudur.  Hastanın yağı yeterli değilse silikon protezler de bu amaçla kullanılabilir.

Bu işlem yaş sınırı olmaksızın popo kalça bölgesinden memnun olmayan herkese yapılabilir. Bu ameliyatta amaç popo çevresinden yağ alarak bu alanları derinleştirmektir. Böylece belin incelmesi sağlanır. Poponun yukarı doğru yükselmesi için alan yaratılmış olur. Elde edilen yağ poponun özellikle üst kısmına verilerek bu bölgeyi dolgunlaştırarak yuvarlak görünmesini sağlanır.

Bu ameliyatlar genel anestezi altında ameliyathanede gerçekleştirilir.

 

Ortalama 3 saat kadar sürer.

 

Ameliyat sonrası hastalara özel korse giydirilir.

 

Hastalar 72 saat sonra kontrole çağrılır. Dikişlerin tamamı kendi kendine eriyen cilt altı dikişler olduğu için dikişleri almak gereksizdir.

 

İlk 3 hafta hasta korse kullanmalıdır. 6. Haftadan sonra tüm sporlar serbesttir.

 

Özellikle popo protezi ameliyatı ağrılı bir ameliyattır ve hastalar yaklaşık 1 ay boyunca oturmakta güçlük çekerler.

 

Sonuçlar kalıcıdır ancak yağ konulan yerlerde verilen yağın %30/50 bir kısmı eriyebilir.

Brakiplasti

Kol Germe

Kollarda ki sarkmalar mutsuzluk yaratıyorsa kişinin istediği kıyafeti giymesine engel oluyorsa, sporla ve cilt bakımıyla düzelmiyorsa kol germe işlemi probleminizi çözecektir.

Kol germe işleminde amaç gevşemiş ve sarkmış deriyi çıkartarak kol derisini gergin bir hale getirmektir. 

Bu ameliyat özellikle diyetle ya da ameliyatla zayıflamış ya da sürekli kilo alıp vermeler sonrasında kol derisinde gevşeme meydana gelmiş hastalarda tercih ettiğimiz bir operasyondur.

 

Koltuk altından dirseğe doğru uzanan bölgeye genellikle önce liposakşın uygulanır ardından ‘L’ harfi şeklinde bir deri parçası çıkartılarak kol gergin hale getirilir.

 

Bu ameliyatlar yaklaşık olarak 2 saat kadar sürer. Genel anestezi altında ve ameliyathane ortamında yapılır.

 

Ameliyat sonrası hastaya özellikle liposakşın yapılmışsa özel korsesi giydirilir ve 72 saat sonra kontrole çağırılır. Dikişlerin tamamı deri altı dikişlerden oluştuğundan dikiş almaya gerek olmayacaktır. 

 

İlk 3 hafta hastalar aşırı kol hareketlerinden kaçınırlar. 3. Haftadan sonra günlük aktiviteleri yapmaya, 6. Haftadan sonra da her türlü spor serbesttir.

 

İşleme bağlı izler koltuk altında ve kolun iç tarafındadır. Dışarıdan kolayca görünemeyecek tarzda izlerdir. İzler baştan kızarık ve kabarık bir görünüm sergilese de 6. aydan sonra beyazlayarak silikleşir.

Mesaj Gönder

Contact Us

E: info@istanbulplasticsurgery.com

T: +90 532 406 24 68

Yeditepe Üniversite Hastanesi

ATAŞEHİR, ISTANBUL,  TÜRKİYE